Čo je použitý softvér

Nákup softvéru dnes už nie je žiadna veda. Umenie je však vedieť nakúpiť a zároveň ušetriť takmer 70% pre svoje podnikanie. Ako na to?

Bežne sa stáva, že do svojej firmy zadovážite viac alebo menej softvérových licencií ako je potreba. Dôvod je prostý. Nikto na začiatku nevie odhadnúť presný počet. V prvom prípade vám peniaze visia vo vzduchu, v druhom musíte vyhodiť raz toľko za ďalšie licencie pri nákupe od autorizovaných výrobcov.

Existuje aj nové, alternatívne riešenie!

Nevyužité softvérové licencie nemusia len tak lietať vo firemnom rozpočte, keďže výrobcovia príslušného softvéru licencie starého softvéru spätne neodkupujú. Dajú sa jednoducho a legitímne odkúpiť prostredníctvom špecialistov na obchod s použitým softvérom, ako SoftwarePro. Tieto licencie sú následne ďalej predávané, čím daná licencia ale nestráca na svojej funkčnosti ani originalite.

Takto predávať sa zároveň dá aj už nepoužívaný softvér (keď podniky prechádzajú na iné programy, znižujú počet pracovných miest alebo vykonávajú iné zmeny) či multilicencie od popredných výrobcov, akými sú Microsoft, Adobe a pod.

Obchod s použitým softvérom nie je žiadnym nelegálnym ťahom a bol vyhlásený Európskym súdnym dvorom za prípustný v júli 2012.

Použitý neznamená opotrebovaný či znevýhodnený

Odkupované a ďalej predávané licencie sú výlučne originálne (žiadne pirátske verzie), nepodliehajú opotrebeniu a naďalej poskytujú bezpečnostné aktualizácie výrobcov, podporu či dostupnosť starších plnohodnotných verzií.

Predaj použitého softvéru sa riadi striktnými pravidlami ako určil SDEU. Spochybniť legitimitu softvéru môže len majiteľ autorských práv k produktu a musí disponovať relevantnými dôkazmi, aby toto mohol tvrdiť. SoftwarePro však svojim klientom navyše poskytuje potrebnú právnu ochranu v prípade, že by k takejto situácii došlo.

Prečo si zadovážiť použitý a nie nový softvér?

Použitý softvér od renomovaných predajcov nie je pirátskou verziou, ide o originálny a plne funkčný softvér. Licencia na použitý softvér sa funkčne nelíši od príslušnej novej licencie. V porovnaní so získaním nového softvéru vám tak nevznikajú žiadne nevýhody, no naopak prinášajú vysokú úsporu financií až do 70%.

Kontaktujte nás

Sme Vám radi k dispozícii pre všetky otázky a podnety. Osobne a kompetentne.

    alebo nám zavolajte na číslo: +421 322 856 300