Microsoft zvýšil ceny trvalých licencií pre štát

Microsoft zvyšuje ceny

Microsoft zvýšil ceny trvalých licencií pre štát

 

Spoločnosť Microsoft v polovici tohto roka zvyšovala ceny multilicencií dostupných cez zmluvu Open License (Open License Program alebo Microsoft Open License) v niektorých prípadoch o viac ako 30%. V podstate tým zrušila zvýhodnenú cenovú hladinu GOV (Government), ktorá je určená práve pre inštitúcie štátnej správy.

S novým fiškálnym rokom sa Microsoft rozhodol dorovnať cenové zvýhodnenie GOV licencií voči bežným komerčným licenciám. Týmto krokom tak zrušil akékoľvek cenové výhody, ktoré poskytovala táto hladina pre štátnu správu a ďalšie oprávnené inštitúcie. Cenové navýšenie sa týka všetkých trvalých licencií Microsoft dostupných cez zmluvu Open License, ako napríklad Windows Server, SQL Server, Exchange Server, SharePoint Server, prístupových licencií k týmto serverom, ale aj kancelárskeho balíka Office.

Aký je dôvod tohto opatrenia?

 

S ohláseným ukončením zmluvy Open License ku koncu roka 2021, je to krok vedúci k presunu nákupu trvalých licencií do zmluvy CSP (Cloud Solution Provider). Vzhľadom k tomu, že v rámci CSP nie je hladina GOV dostupná, Microsoft dorovnal túto cenovú úroveň aj pri zmluve Open License.

Čo to znamená v praxi?

 

Štátne inštitúcie, ktoré mali v pláne nákup licencií až koncom roka 2021, budú musieť počítať s vyššími nákladmi na obstaranie požadovaného softvéru. Pri pevne nastavených rozpočtoch, toto môže predstavovať náročnú prekážku. Ak boli pred zvýšením cien realizované prieskumy trhu a stanovené predpokladané hodnoty zákaziek, tie už nebudú pri týchto produktoch dosiahnuteľné a bude nutné ich vykonať nanovo.

Ako ďalej postupovať?

 

Naša spoločnosť SoftwarePro sa špecializuje na transferované licencie v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru. Takto dokážeme ponúknuť zákazníkom zo štátnej správy, ale aj komerčnej sféry cenovo výhodné riešenie nákupu Microsoft softvéru, pri dodržaní všetkých požadovaných technických ale aj legislatívnych vlastností nového softvéru s garanciou legálnosti.

 

Oslovte našich konzultantov a licenčných špecialistov a radi Vám pomôžeme s riešením Vašich licenčných potrieb ⇒ KONTAKT

 

 

Zvýšenie cien služieb Microsoft 365 a Office 365

 

Aby nebolo správ o zdražovaní málo, Microsoft oznámil aj zvýšenie cien služieb Microsoft 365 a Office 365. Zmena sa dotkne komerčných a biznis užívateľov týchto služieb. Vyššia cena má vstúpiť do platnosti 1. marca 2022.

Užívatelia, ktorí využívajú Microsoft 365 v domácnosti, alebo na školské účely touto zmenou postihnutí nebudú a naďalej platí pre nich stará cena.
Zmena cien pre firemných používateľov bude nasledovná:

• Microsoft 365 Business Basic (zvýšenie ceny z $5 na $6 mesačne za používateľa)
• Microsoft 365 Business Premium (z $20 na $22 mesačne za používateľa)
• Office 365 E1 (z $8 na $10)
• Office 365 E3 (z $20 na $23)
• Office 365 E5 (z $35 na $38)
• Microsoft 365 E3 (z $32 na $36

Aktuálne a budúce ceny v eurách si môžete skontrolovať na webe Microsoftu:

Porovnanie všetkých plánov služby Microsoft 365 | Microsoft

Porovnanie služieb Office 365 Enterprise | Microsoft

 

 

 

Zdieľať

Komentáre

comments

Žiadne komentáre

Sorry, the comment form is closed at this time.